Przewodnik po WordPressie dla początkujących – formularz kontaktowy

Wordpress / Łukasz Socha / 7 lipca 2014

Formularz kontaktowy jest jedną z podstawowych funkcji niemal na każdej stronie internetowej. W tym wpisie pokażę jak dodać taki formularz w WordPressie. Wykorzystam do tego wtyczkę Contact Form 7.

Instalacja wtyczki Contact Form 7

Dodawanie formularza

Żeby dodać nowy formularz kliknij w menu Formularze -> Dodaj nowy. W pierwszym kroku wybierz odpowiedni język i kliknij Dodaj nowy.

Dodawanie formularza w Contact Form 7

W kolejnym etapie tworzenia formularza pojawi się rozbudowany formularz, gdzie możemy go dowolnie edytować.

Dodawanie formularza w Contact Form 7

W górnej części formularza [1] wpisz jego tytuł. Po lewej stronie [2] znajduje się pole tekstowe, w którym dodaje się za pomocą znaczników pola formularza. Możliwe jest dodanie kodu HTML i CSS, dzięki czemu można dowolnie zmieniać jego wygląd. W części trzeciej [3] wybierz pole z listy dostępnych pól formularza i skonfiguruj go. Dla pola tekstowego dostępnymi opcjami:

  • imię – nazwa pola;
  • id – ID selektora. Przydatne przy edycji CSS;
  • class – nazwa klasy CSS;
  • maxlength – maksymalna ilość znaków;
  • Domyślna wartość – tekst wyświetlany przed wypełnieniem pola.

Jeżeli powyższe pola nic ci nie mówią możesz je zostawić puste (oprócz imię, które zawsze musi być wpisane). Na koniec pozostaje nam jeszcze przekopiowanie kodu wygenerowanego znacznika do pola tekstowego z lewej strony [2] oraz do pola znajdującego się poniżej [5]. Tekst w polu oznaczonym [5] jest treścią wysyłanego maila.

Dodawanie formularza w Contact Form 7

W obszarze czwartym [4] podajemy adres email, na który mają być wysyłane wiadomości oraz temat emaila oraz informacje o autorze. Tutaj także możemy stosować kod znaczników.

Ostatnią rzeczą jaką trzeba zrobić jest dodanie formularza na stronie. W tym celu zapisz zmiany i skopiuj wygenerowany znacznik formularza. Następnie umieść go w edycji strony.

Dodawanie formularza w Contact Form 7

I gotowe :). Contact Form 7 jest wtyczką o dużych możliwościach, ale z zachowaniem łatwej obsługi. Dzięki niej można tworzyć naprawdę rozbudowane formularze.

Co sądzisz o wpisie?
BeżnadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (Brak ocen, bądź pierwszy!)
Loading...