Przewodnik po WordPressie dla początkujących – zarządzanie treścią

Wordpress / Łukasz Socha / 6 lutego 2014

WordPress w swojej podstawowej formie (bez instalacji wtyczek) udostępnia dwie formy publikacji – strony i wpisy. W tym wpisie opiszę do czego służą i jak je wykorzystać.

Strony

strony

Strony w WordPressie to zazwyczaj statyczne podstrony serwisu zawierające teksty, które niezbyt często się zmieniają. Przykładami takich treści są między innymi: opis firmy, dane kontaktowe, czy prezentacja oferty. Tworzone strony na ogół dodawane są jako osobne pozycje w menu.

Wpisy

wpisy

Inną, bardziej rozbudowaną formą dodawania treści są wpisy. W odróżnieniu od stron wykorzystuje się je do tworzenia dynamicznych podstron, w których treść jest często aktualizowana. Wpisy, poza postami blogowymi, można wykorzystać do tworzenia portfolio, działu aktualności a nawet bazy produktów. Dodawane treści można przyporządkowywać do różnych kategorii oraz przypisywać tagi.

Edytor wizualny

Do edycji treści wpisów oraz stron WordPress posiada edytor wizualny, dzięki któremu użytkownicy nie znający htmla mogą w łatwy sposób dodawać tekst sami.

edytor

Ten prosty edytor umożliwia między innymi:

  • pogrubienie, podkreślenie oraz pochylenie tekstu;
  • tworzenie list numerowanych i wypunktowanych;
  • wyrównanie tekstu do lewej, prawej lub wyśrodkowanie;
  • rozdzielenie tekstu na wstęp oraz dalszą treść;
  • zmianę stylu tekstu;
  • dodanie linków, obrazków;

 

Jest to pierwszy wpis z serii przewodnika po WordPressie. Niebawem będą kolejne artykuły. Jeżeli chcesz być informowany o nowych wpisach zapisz się do newslettera ;).

Co sądzisz o wpisie?
BeżnadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (Brak ocen, bądź pierwszy!)
Loading...