Przyciski społecznościowe na stronie

Wordpress / Łukasz Socha / 27 września 2014

W dzisiejszych czasach możliwość udostępniania treści w portalach społecznościowych jest jedną z podstawowych funkcji każdej strony internetowej. Niezależnie czy prowadzisz bloga, publikujesz portfolio czy udostępniasz katalog produktów. W tym wpisie opiszę jak dodać przyciski social media na twojej stronie.

WordPress i portale społecznościowe

WordPress posiada wiele wtyczek ułatwiających integrację z różnymi portalami społecznościowymi. Osobiście polecam WP Socializer. Dlaczego akurat ta wtyczka? Ponieważ posiada spore możliwości konfiguracji – od wyboru portali po ułożenie i wygląd przycisków.

Instalacja wtyczki

Instalacja pluginu jest bardzo prosta w WordPressie. Wystarczy przejść do zakładki Wtyczki -> Dodaj nową i wyszukać interesującą nas wtyczkę. Na koniec klikamy Zainstaluj.

image1

Po udanej instalacji włącz wtyczkę i przechodzimy do jej konfiguracji.

Konfiguracja wtyczki

Przejdź do zakładki WP Socializer i kliknij Start using WP Socializer. Wtyczka ta udostępnia dwa tryby konfiguracji – automatyczny lub manualny. My wykorzystamy automatyczną konfigurację.

image2

Przy wyborze trybu automatycznego wystarczy jeszcze tylko zaznaczyć odpowiednią templatkę z listy.

image3

No i na stronie wyświetlą się przyciski do portali społecznościowych :). Zachęcam do zapoznania się z manualną konfiguracją, ponieważ WP Socializer udostępnia naprawdę wiele opcji.

Gdy nie używamy WordPressa…

A co w przypadku, gdy strona nie używa WordPressa? Możesz wykorzystać skrypt AddThis. Za pomocą prostego kreatora stwórz kod, który następnie wstaw na swoją stronę.

image4

Co sądzisz o wpisie?
BeżnadziejnySłabyŚredniDobryBardzo dobry (Brak ocen, bądź pierwszy!)
Loading...